Vítejte na stránkách

Sboru dobrovolných hasičů

obce Viničné Šumice a její jednotky.

Znak SDH

Sbor založený v roce 1904.

Členové SDH se zaměřují na soutěže, výcvik mladých hasičů a sběr železného šrotu, nově i elektro odpadu v obci. Také pořádáme masopustní průvod s pochováváním basy, dny otevřených dveří na zbrojnici, asistujeme při pořádání obecních plesů, babských hodů a jiných nejen kulturních akcí.

Počet členů SDH se pohybuje kolem 40 osob.

Jednotka obce Vin. Šumice

Zásahovou jednotku tvoří 18 členů.

Jednotka je zařazena do kategorie JPO III/1.

Výjezdová technika se skládá z cisternové automobilové stříkačky - Tatra 815 - CAS32 a dopravního automobilu Mercedes Sprinter - DA-L1Z.

Prezentace sboru i jednotky nám v roce 2023 zpracoval Josef Pacula:

www.youtube.com/watch?v=jYAHNnXI3dM

Najdete zde informace o činnosti našeho sboru, konání různých akcí, seznam výjezdů jednotky ale také fotogalerii, kde postupně budeme přidávat aktuální fotky z akcí.

Dne 6.12.2013 byly spuštěny nové webové stránky prezentující jednotku a sbor dobrovolných hasičů z obce Viničné Šumice

Zvolení nového starosty sboru

28.11.2022 20:15

Na schůzi, která proběhla 28.11. byl zvolen nový starosta sboru. Nový starosta sboru je nyní Jiří Malík ml.

Co se to dělo uprostřed obce?

19.11.2022 09:00

V sobotu proběhla brigáda a dlouhou dobu plánovaná akce na parku v serpentýnách, kde se čistilia nádrž na vodu, která má objem zhruba 16m3. Taky se zde kopalo potrubí na čerpadlo a napojoval přepad do dešťové kanalizace.

Nádrž bude mít napouštění ze studny, která je pod silnicí u pumpy, kde by stále měla být voda a přepadem se dopouštět do již vyčištěné nádrže, kde budeme mít čerpadlo a voda bude přístupná jak pro hasiče, tak i pro obec.

Letní zábava

08.06.2022 19:00

Na tento termín počítáme s pořádáním již druhé letní noci v Šumicíc u hřiště.

Masopustní průvod

26.02.2022 09:00

Dne 26.2.2022 jsou plánované ostatky - masopustní průvod obcí. Pokud se uskuteční průvod, bude zakončen smutečním obřadem - pochování basy.

První výjezd v roce - Požár domu

11.01.2022 00:00

Pohled na hořící střechu RD ve Slavíkovicích při příjezdu.